מתי שטרנברג, נומרולוגית, נומרולוגיה קבלית
נומרולוגיה מהי?

הנומרולוגיה היא תורה עתיקת יומין, המבוססת על ניתוח תאריך לידה באופן נוסחתי, ופירוש אנרגטי של נוסחאות אלו בהתאמה. הנומרולוגיה מציעה לנו שיטה לפענוח אנרגיות ותדרים הטמונים במספרים המרכיבים את תאריך הלידה ובנוסחאות הנגזרות ממנו, ולמעשה מאפשרת לנו לפרש תדרים אלו לכדי תכונות אופי, כישורים, עיסוקים, סביבת מגורים, זיווגים, הולדה ועיתויים לביצוע מהלכים רצויים.

הפילוסוף והמתמטיקאי הקדום פיתגורס, אשר חי במאה השישית לפני הספירה, נחשב לאבי התורה. פיתגורס הניח כי ניתן לתרגם כל דבר למספרים, ולמעשה כל דבר הוא התגלמות של מספר או נוסחה מספרית. הוא ייחס זאת לכוחות בטבע, לתופעות שונות ביקום וכד'. פילוסופים קדומים רבים השתמשו בתורה הנומרולוגית לחיזוי מגמות ותופעות עתידיות, ואף על פי שהתורה משויכת לתחום המיסטי-רוחני ולא לתחום המדע, היא מוכיחה את נכונותה ודיוקה כמתודה רלוונטית ופרקטית עד עצם היום הזה.

חישבו לרגע על הדבר הבא. כימיה, פיזיקה וחוקים שונים בטבע - מציגים מספרים ונוסחאות כהסברים לדברים ממשיים ביקום הפיזי, כגון כוחות טבע [כבידה, תנע, התנגדות ועוד], חומרים, תרכובות ותהליכים כימיים, "יחס הזהב" בטבע וכד'. למעשה, כך בדיוק פועלת גם הנומרולוגיה, אשר מציעה פירוש לערוצים לתדרים האנרגטיים המיוצגים ע"י המספרים בתאריך הלידה ובשמו של האדם.נומרולוגיה קבלית

קיימות מתודות נומרולוגיות שונות. המתודה המשמשת אותי בעת מיפוי, הכוונה וייעוץ היא "הנומרולוגיה הקבלית". מתודה זו מותאמת לערכי היהדות והקבלה [באופן כללי ולא על פי זרם קבלי ספציפי], מוסיפה תאריך לידה עברי של האדם למיפוי, ומפרשת ומכוונת נושאים שונים בחיינו על פי עקרונות אלו. אולם בעיקר, מייחסת מתודה זו חשיבות רבה לשמו של האדם.

ע"פ היהדות, שמו של האדם מחבר אותו אל שורש נשמתו. השם בו בורכנו על ידי ההורים מציג לנו באמצעות כוח האותיות וההמרה הגימטרית - תכונות נוספות לתאריך הלידה, נקודות ציון בחיינו, ושאיפות מכוונות. בנוסף, ע"פ שמו של האדם ושמות הוריו נבחן ייעודו בחיים אלו והתיקון אותו הוא אמור לבצע בגלגול זה. הייעוד והתיקון מצטרפים לשביל גורלו הנגזר מתאריך הלידה, וביחד מכוונים אותו בצורה מפורשת ומדויקת בחיים."הכל צפוי והרשות נתונה"

כולנו מתלבטים בשאלות במהלך דרכנו בחיים. מה נכון לעשות, מתי הזמן הנכון לבצע מהלך כלשהו, האם בחרנו נכון וכד'. הנומרולוגיה בוחנת את הבחירות שהאדם ביצע עד כה, ומכוונת את האדם לגבי מהלכיו העתידיים באופן דינאמי.

מילת המפתח היא "בחירה". הנומרולוגיה הקבלית מסתמכת על משפטו הידוע של ר' עקיבא: "הכל צפוי והרשות נתונה". ע"פ הפרשנות הדתית, קטונו מלהבין את כוונותיו של בורא עולם, אשר מכיר אותנו ויודע כיצד נפעל אף אם לנו הדבר כלל אינו ברור. אם תרצו, בצורה מופשטת, כולנו נקיים בסופו של דבר את הצפוי בגורלנו ע"פ תוכנית אב, אולם דרכנו תושפע מהבחירות הדינאמיות שנבצע בכל רגע נתון. וכך, על אף שניתן לחזות היבטים מאוד משמעותיים בחיינו, הדרך היומיומית נסתרת מאיתנו. [בהיבט הפילוסופי, פרשנות זו מעמידה את כל מושג הבחירה בסימן שאלה, אולם את הדיון הזה נשמור להזדמנות אחרת...]

נומרולוג אשר מנסה לסייע לאדם בהכוונתו למילוי ייעודו, לא יכול לבחור עבור האדם את דרכו והתנהלותו אלא רק להאיר לו את הכוון הרצוי, ולנסות לסייע לו לבחור היטב בצמתים השונים הצפויים בחייו. האדם יבצע את בחירותיו על פי אופיו, סיטואציות ושיקולים שונים. לעיתים הסביבה ולחציה יגברו על רצונו, לעיתים הפחדים והחששות ישתלטו... במקרים אלו, בדיוק כפי שלכל מטבע יש שני צדדים, כך גם בדרכו של האדם נראה כיצד אנרגיות חיוביות הופכות לאנרגיות שליליות. כיצד לאור בחירות שביצע, צמתים ואירועים שונים בחייו מקבלים פרשנות שלילית, וחייו מתנהלים דרך חסמים אנרגטיים ו"תקלות" בפרנסה, בזוגיות, ואף בבריאות. כל האירועים, חיוביים ושליליים כאחד, נועדו לכוון את האדם למילוי ייעודו בחיים אלו. כאמור, הצמתים, המועדים, התחנות השונות בחיים - הכל צפוי וניתן לחיזוי. הדבר היחיד שאנו לא יודעים לחזות הוא, מה בן האדם יבחר ברגע נתון בחייו... [זהו בחלקו גם ההסבר מדוע חייהם של אנשים עם תאריך לידה זהה עשויים להיות כל כך שונים.]

אם תרצו, דוגמה בסיסית לפרשנות דינאמית שכזו, היא בחירה שביצע אדם אשר חוק ומדים מופיעים במספריו. בחירה לגיטימית חיובית תהיה למשל להיות שוטר או קצין בצבא, אולם בחירה אפשרית נוספת תהיה להיות פושע ואף לבלות חלק מחייו מאחורי סורג ובריח. הכל חלק מתוכנית האב שיועדה לו. ברור כי דברים רבים במהלך חייו של אדם זה יותאמו לבחירה הספציפית שביצע, ומבלי להתייחס להיבטי מצפון ומוסר, שתי הבחירות עונות על הגדרת חוק ומדים.

לחילופין, נניח ואדם זה יבחר לעסוק בתחום אחר לחלוטין מייעודו [עקב השפעות נומרולוגיות נוספות לדוגמה, עיסוקים הרשומים במזלה של בת זוגו]. למשל, יבחר להיות איש מחשבים. המערכת הגורלית תפעל בדרכה הייחודית על מנת לייצר תיקון בחייו ולעודדו לתקן ולהגשים את ייעודו. לפיכך, יתכן כי יתפרנס בדוחק או יפוטר מעבודתו, יתכן שלא יאהב את עיסוקו, ואולי אף יסתבך עם רשויות החוק [תביעות ומשפטים וכד']. כאשר יגיע לייעוץ ויתלונן על קשיי פרנסה, חוסר שביעות רצון, או בעיות משפטיות, יוכל לראות באמצעות הפרשנות הנומרולוגית כיצד השפיעה בחירתו על מהלך חייו ואלו תיקונים עליו לבצע.דבר אחרון חשוב...

בחיינו, רב הנסתר על הגלוי. קיימות תורות ושיטות רבות, המנסות להקל על האדם בדרכו ולעזור לו בהתמודדותו עם הנסתר ועם אי הוודאות. כל אחד בוחר את אמונתו, פרשנותו והכלים שמתאימים לו להתמודדות זו. אני מוצאת בנומרולוגיה הקבלית פרשנות מרתקת ובעיקר מדוייקת לקורה בחיי, בחיי קרובי ולקוחותיי, כלי מדהים בעוצמתו לחיזוי והערכות לעתיד לבוא, ודרך טובה להתמודדות עם אי הוודאות בחיים. ממליצה בחום!
נומרולוגיה מהי | ייעוץ נומרולוגי | הרצאות וחוגי בית | בלוג נומרולוגי
לוח אנרגטי | ייעוץ עסקי והשמת כח אדם | קורסים | טיפים | צור קשר


ברוכים הבאים לאתר של מתי שטרנברג, נומרולוגית קבלית
אודות מתי שטרנברג, נומרולוגית, נומרולוגיה קבלית
נומרו[ב]לוגית, מאמרים וטיפים בנומרולוגיה
מהי נומרולוגיה קבלית
פגישות ייעוץ ותחזית נומרולוגית
מתי שטרנברג - הרצאות וחוגי בית בנומרולוגיה
יעוץ עסקי והשמת עובדים באמצעות הנומרולוגיה
קורסים ולימודי נומרולוגיה
טיפים בנומרולוגיה קבלית
הרשמו לקבלת לוח אנרגטי אישי
קישורים
צרו קשר לתאום ייעוץ נומרולוגי עם מתי שטרנברג
איה גולן - מעצבת אתרים לאינטרנט מתי שטרנברג - נומרולוגית